:.

Rak żołądka jest nowotworem złośliwym. U podstaw jego rozwoju leży nadmierny wzrost komórek złośliwych, to znaczy komórek o bardzo dużej częstości podziału i nie uporządkowanym wzroście, które nie tylko wdzierają się między zdrowe komórki, ale mogą też przenosić się przez naczynia krwionośne lub limfatyczny do innych narządów, gdzie tworzą przerzuty.

Chociaż nie udało się dotąd wykazać przyczyny lub przyczyn powstawania nowotworu żołądka, jednak znaleziono wiele czynników, które powodują, że z biegiem czasu niektóre zdrowe komórki ulegają złośliwemu zwyrodnieniu. Możliwe, że pewne konserwanty dodawane do żywności sprzedawanej w konserwach mogą przekształcać się w ustroje w substancje toksyczne, sprzyjające przemianie komórek zdrowych w złośliwe.

Rak żołądka może dawać nietypowe dolegliwości odczuwane w nadbrzuszu, które wskazywać mogą raczej na nieżyt. Jeśli nawet rak żołądka został już rozpoznany, to mimo to należy zmienić sposób odżywiania na zdrowszy, aby unikać powikłań lub nawrotu po operacji.

Nowotwór żołądka
:.
:.